2017 İstanbul Burs Veren Kurumlar

2017 İstanbul Burs Veren Kurumlar

İstanbul Burs Veren Kurumlar ve Vakıflar

Üniversitede öğrencilik hayatı herkes için zordur. İstanbul’da hem hayatın hem öğrenciliğin daha pahalı ve masrafının daha çok olması sebebiyle öğrenciler daha çok maddi sıkıntı yaşamaktadır. Çocuklarını İstanbul’a üniversiteye okumaya gönderen aileler maddi sıkıntılar sebebiyle endişe taşırlar. O yüzden aileler ve öğrenciler eğitim barınma gibi masrafları hafifletmek için burslara başvurur. İstanbul maddi açıdan sıkıntılı olmasına rağmen diğer iller ile kıyaslandığında maddi durumu kötü olan öğrenciler için daha çok burs veren kurumlar ile karşılaşmak mümkündür.

Burslarda Öncelikli Olan Durumlar

Karşılıksız burs veren kurum şirket ve vakıfların burs verirken öncelikli olarak belirlediği kriterler vardır Bunlar genellikle okuyan kardeş sayısı, anne veya babadan en az birinin vefat etmiş olması,  öğrencinin parçalanmış bir aileden gelmesi öğrencinin özel bir yeteneğe sahip olması gibi pek çok kriter burs veren kurum ve vakıflar için öncelikli burs alacak kişiler listesini belirlenmesinde etkendir.

İstanbul’da Burs Veren Kurumlar

Şahinler Vakfı

Maddi durumu kötü olan öğrencilerin bunu belgelemesi ile 9 aylık bir süre ile bir öğretim yılı süresince hazırlık veya 1. Sınıf okuyan öğrencilere karşılıksız burs imkanı sunmaktadır. Tıp, hukuk ve mühendislik fakültelerinde okuyan öğrencilere öncelik verilmektedir.

Sema Yazar Gençlik Vakfı

Eğitim hayatında başarılı olan ama sosyo ekonomik yönden yardıma ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine yardımcı olmak amacıyla burs vermektedir. Bursun devam edebilmesi için her yıl öğrenciden başarılı olma koşulu istenmektedir. Başvurular sadece Sema Yazar Gençlik Vakfı’ndan alınacak müracaat formu ile yapılmaktadır.

Tekfen Vakfı Bursu

Yüksek başarı oranına sahip öğrencilere yönetim kurulu tarafından yapılan değerlendirmede verilir. Burstan faydalanmak isteyen öğrencilerin başka herhangi bir yerden burs almaması şartı vardır. Bursun devamlılığı için bursiyerlerin dersler kalmadan eğitim hayatını normal süre içerisinde bitirmesi şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ